Pytając pierwszego z brzegu mechanika, z jakim problemem przyjeżdżają na warsztat najczęściej kierowcy, z pewnością padnie hasło- przekładnie kierownicze. Mają one bowiem to do siebie, że szybko się zużywają, psują, funkcjonują nie tak, jak powinny. Nowa przekładnia kosztuje duże pieniądze. Na szczęście są sposoby na to, by starą naprawić lub zastąpić regenerowaną.
* * *
Kiedy powinniśmy zareagować?
Na pewno w chwili, gdy słyszymy trzaski, stuki, luzy, jakiekolwiek zatarcia i oczywiście wszelkie, pojawiające się wycieki. Takie objawy, nie świadczą o niczym dobrym, a więc czym prędzej trzeba zabrać się do pracy.
W większości przypadków, samochody posiadają maglownice, a więc przekładnie zębatkowe. W ich przypadku większość pojawiających się problemów, można naprawić. Jeśli zaś dojdzie do wypadku samochodowego, a maglownica jest uszkodzona w większym stopniu, wówczas jej naprawa może mieć nieco dłuższy przebieg i trudniejsze w naprawie działanie.
Najczęściej w przypadku maglownic dochodzi do pojawienia się wycieków, luzów i braków wspomagania. Jak je usunąć? Jak wygląda regeneracja maglownic? Co jest niezbędne przy usuwaniu awarii? Jeśli pojawią się wycieki, wówczas należy wymienić wszelkie możliwe uszczelnienia, dodatkowo szlifując dokładnie listwę zębatkową. W wyniku korozji, może dojść również do uszkodzenia gumowych osłon, które znajdują się na zewnętrznej części maglownicy. Jeśli w samochodzie pojawia się problem, należy najpierw go zdiagnozować, sprawdzić zużycie listwy, a następnie wymienić te elementy, z których może dochodzić do wycieków. Jeśli następuje brak wspomagania, po jednej lub po obydwu stronach, wówczas regeneracja układów kierowniczych, skupia się na znalezieniu przyczyny takiego stanu rzeczy. Układ hydrauliczny wymaga w takich przypadkach dokładnego i wnikliwego sprawdzenia, by móc znaleźć ewentualny problem.
Jedno jest pewne regeneracja drążków kierowniczych i złego działania maglownicy, wymaga natychmiastowego działania. Im wcześniej wybierzemy się do warsztatu, tym szybciej rozwiążemy problem i nie dopuścimy do jeszcze większych uszkodzeń. Im dłużej zwlekamy, tym więcej pieniędzy będziemy musieli wydać.
Warto więc mieć to na uwadze!