zakład mechaniczny
regeneracja maglownic, regeneracja układów kierowniczych
home
Kiedy zareagować?


Samochód to skarbonka bez dnia. Tak wielu wciąż mówi. Ogromne koszta wydane na paliwo, ciągłe awarie, usterki, wymiany płynów, badania techniczne. Aby samochód mógł poruszać się po drodze, nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu, musi być przede wszystkim sprawny. W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, że nagle staje nam na drodze, a my nie możemy już nic z tym zrobić. Są jednak takie sytuacje, gdy możemy widzieć i słyszeć pojawiające się problemy, a wtedy należy szybko zareagować. Bagatelizowanie problemu, może mieć poważne w skutkach konsekwencje.

 

* * *

 

Kiedy więc prosimy o pomoc? Na co musimy być przeczuleni? Co świadczy o tym, że z naszym autem dzieje się coś złego? Dziś postaramy się zająć problemem zawieszenia, które stanowi bardzo ważny element w każdym samochodzie. Jeśli słyszymy dziwne dźwięki z przodu samochodu- to znak, że musimy wybrać się do warsztatu samochodowego.

 

Taki stan rzeczy może być przyczyną luzu w układzie kierowniczym, który jest bardzo częstą przyczyną wypadków na drodze. Jest niebezpieczny i zagrażający uczestnikom ruchu. Regeneracja drążków kierowniczych, jak również i wszelkie prace, z którymi związane są maglownice, wymaga dogłębnego wniknięcia w temat. Należy więc znaleźć przyczynę i leczyć pojawiające się skutki. Sprawdzamy, czy maglownica spełnia swoje funkcje, jak działają drążki kierownicze lub końcówki drążków. Znalezienie problemu jest połową sukcesu!

 

Regeneracja układów kierowniczych to szereg działań, które znane są jedynie specjalistom. Jeśli więc oddajemy swój samochód w obce ręce, powinniśmy mieć do takich ludzi pełne zaufanie. Tylko fachowcy z odpowiednią wiedzą, będą w stanie nam pomóc. Wymiana drążków, wymiana końcówek, luz w listwie, wymiana tulejki listwy, geometria kół.

 

To wszystko jest ważne, jeśli chcemy czuć się na drodze pewnie i bezpiecznie. Nasze auto to drugi dom, o który powinniśmy dbać. Nic nie jest wieczne i wszystko kiedyś się psuje. Im wcześniej zareagujemy na pojawiające się stuki i uderzenia, tym szybciej poradzimy sobie z rosnącym w zatrważającym tempie problemem.